Jedna z nejvýznamnějších charitativních akcí v Česku - Národní potravinová sbírka – proběhne už tuto sobotu 10. listopadu.

Zákazníci budou moci celkem ve 107 obchodech Tesco po celé republice v sobotu 10. listopadu od 8:00 do 18:00 koupit zmíněné výrobky, které budou prostřednictvím České federace potravinových bank rozděleny lidem v nouzi.

Společnost Tesco jako každý rok navýší dar svých zákazníků o 20 % v hotovosti.

reklama
reklama

Všechny potraviny, které se během sobotní sbírky vyberou, půjdou do charitativních organizací, které poskytují pomoc zejména matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů a seniorům.

Národní potravinová sbírka se v České republice koná od roku 2012 a je společnou iniciativou platformy Byznys pro společnost, Armády spásy, NADĚJÍ, České federace potravinových bank a Charity Česká republika.

Sbírku by nebylo možné úspěšně realizovat bez pomoci celé řady dalších neziskových organizací a tisíce dobrovolníků. Letos mezi nimi budou i ragbisté pražské Slávie, kteří společně s Tescem natočili vtipné video, které vyzývá zákazníky k účasti na sbírce.


Potěšující je, že povědomí o sbírce a samotný zájem zákazníků rok od roku roste. „V loňském roce se jen na našich obchodech podařilo díky štědrosti našich zákazníků nasbírat více než 127 tun potravin. Tesco pak jejich dar navýšilo o téměř 700 000 korun a stejně tak tomu bude i letos,“ potvrzuje Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco.

V den sbírky zákazníci předají zakoupené potraviny dobrovolníkům, kteří budou přímo v obchodech na označených místech a budou mít modré zástěry s logem sbírky. Ti převezmou darované potraviny, roztřídí je a ještě večer 10. listopadu budou všechny dary převezeny do potravinových skladů České federace potravinových bank.

Odtud už potraviny putují k jednotlivým charitativním organizacím a přes ně k potřebným. Důležité je, že cesta potravin je velmi krátká. Darované potraviny zůstávají v pobočce potravinové banky v tom kraji, kde byly darovány. Proto darováním pomáhají dárci především ve svém blízkém okolí.

reklama