Česká justice představila nové logo pro elektronickou komunikaci. Ministerstvo spravedlnosti si novou značku vybralo už v roce 2015, nasadilo ji ale až teď v souvislosti s redesignem svého internetového portálu.

Změnu oznámilo prostřednictvím svého facebookového profilu.

Podle mluvčího ministerstva Vladimíra Řepky znázorňuje logo „kalich, který stojí na špici a vyvažuje rovnováhu“. V tomto smyslu se tedy má jednat o „moderní interpretaci symbolu spravedlnosti“.

reklama
reklama

Justice se dosud i na internetu prezentovala alegorickou postavou Spravedlnosti s miskami vah, kterou doplňoval název resortu. „Logo má sloužit především pro účely webu a elektronické komunikace Ministerstva spravedlnosti,“ zdůraznil Řepka.

Mluvčí ve čtvrtek na dotaz MAM dodal, že autorem loga je grafik Tomáš Hnida a že se jedná o „logo nového portálu“. 

Na webu Justice.cz ale byla značka ještě ve čtvrtek dopoledne prezentována ke stažení jako „logo Ministerstva spravedlnosti“. Je to tedy značka úřadu, nebo jenom jeho internetových projektů? „Jedná se o logo portálu Justice.cz. My zaměstnanci ministerstva ho využíváme jako logo při podpisu v e-mailu a zde má primárně sloužit. Ale opravdu je to logo portálu Justice.cz, který nyní používáme pro jeho propagaci a logo Ministerstva spravedlnosti jsme proto upozadili,“ napsal MAM Řepka ve čtvrtek dopoledne.

Informace u loga ke stažení se pak dodatečně změnila.

„Součástí loga je i manuál a náklady na jeho pořízení nepřesáhly 15 tisíc korun. Výhodou tedy je, že jsme zbytečně neutráceli peníze daňových poplatníků,“ podotkl Řepka na dotaz MAM.

„Mnohem důležitější je sehnat finance např. na platy nesoudcovského personálu, než je, i když s dobrým úmyslem, vydávat za tvorbu nového loga,“ tvrdí mluvčí.

Aktualizováno o nové informace ve čtvrtek 4. října 2018.

reklama