Konference Brand Management 2018 ukáže, jak rozvíjet značky v post-faktické době. Největší setkání seniorních marketérů v ČR proběhne 19. září 2018 v novém kongresovém prostoru Cubex Centrum Praha.

Denně jsme svědky zneužívání informací ze sociálních médií s cílem vytvářet informační chaos. Brexit a další „divné“ volby byly ovlivněné argumenty, které okatě popírají reálné skutečnosti. Důležité není to, co je pravdivé, ale co se jako pravdivé zdá.

reklama
reklama

Úspěšné značky jsou založené na důvěře. V post-faktické době ale životně důležité spojení mezi značkou a spotřebitelem slábne, a to firmám komplikuje rozvoj. Když lidé nevěří tomu, co tvrdí média, proč by měli věřit tomu, co komunikuje vaše značka?

Hlavní hvězdou konference bude Sean Pillot de Chenecey, autor dlouho očekávané knihy The Post-Truth Business: How to Rebuild Brand Authenticity in a Distrusting World. První studie o tom, jak současná krize důvěry dopadá na značky, vychází letos v říjnu.

Na konkrétních příkladech ukazuje, jak vrátit značkám opravdovost v době skandálů, falešných zpráv a všeobecné podezřívavosti. Zkoumá, jak společenská atmosféra po Brexitu nebo Trumpovi ovlivňuje marketing a jak by na ni měly firmy reagovat.

Má smysl ještě vyprávět příběhy o značkách? A jaké příběhy? „Důvěra je pro značky globální téma číslo jedna, ale v post-faktické době mají vážný problém, když tolik aspektů moderního života definuje nedůvěra,“ píše de Chenecey. Má za sebou přes dvacet let zkušeností z výzkumu spotřebitelských trendů, testování produktových konceptů a tvorby insightů.

„Na akci by neměli chybět všichni, kdo věří, že značka je víc než jen grafický symbol. Naší snahou je vytvářet ideální platformu pro výměnu názorů a sdílení aktuálních trendů mezi seniorními manažery marketingu a komunikace,“ říká Jan Patera, konzultant společnosti Blue Events.

reklama