Porota, složená ze zástupců v oboru PR a médií, vybrala pětici finalistů soutěže Mluvčí roku. Do letošního obnoveného ročníku soutěže (poslední se konal v roce 2011) přišlo celkem 28 nominací.

Porotci se zaměřili hlavně na pozitivní změny ve vnímání komunikace organizací, které reprezentují, na jejich roli v rámci organizace a jejích cílů i na to, jak se vnímají oni sami. Pětici finalistů tvoří:

  • Lucie Dosedělová, tisková mluvčí, Ústecký kraj
  • Jiří Fröhlich, tiskový mluvčí, Česká obchodní inspekce
  • Martin Kavka, tiskový mluvčí, Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy
  • Michaela Lagronová, tisková mluvčí, Ministerstvo zahraničí
  • Jitka Němečková, tisková mluvčí, Plzeňský Prazdroj
reklama
reklama

Vítěz soutěže bude vyhlášen na galavečeru České ceny za public relations ve čtvrtek 14. června v restauraci Aureole v Praze. Na stejném místě od 17 hodin proběhne workshop a diskuze o roli PR v rámci strategie celé organizace.

Pozvání na workshop kromě finalistů přijali Mojmír Bezecný, ústřední ředitel České obchodní inspekce, brigádní generál Roman Hlinovský, ředitel Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy, Grant Liversage, generální ředitel Plzeňského Prazdroje a Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje.

Workshop je příležitostí seznámit se s autentickým pohledem na práci mluvčích při naplňování strategických cílů z pohledu komunikátorů i top managementu. Je určen profesionálům z in-house a PR agentur i těm, kteří se rolí a postavení mluvčích ve firmách zabývají, např. pracovníkům HR a marketingu.

Více o programu a vstupném na www.mluvciroku.cz.

reklama