Dvě zmodernizované linky spustila společnost Coca-Cola HBC Česko a Slovensko ve svém stávajícím závodě v Praze-Kyjích. Jde o aseptickou linku, která bude mimo jiné vyrábět nápoje rostlinného původu AdeZ, a moderní PET linku.

Právě rostlinné mléko AdeZ firma koncem roku uvede na český trh. Portfolio výrobků se rozšiřuje v souladu s novou globální strategií společnosti, která se chce stát „Total Beverage Company“, nabízející nápoje pro jakoukoliv příležitost během celého dne. 

reklama
reklama

„Naší strategií je nyní rozšiřovat portfolio směrem k nízkokalorickým a nekalorickým nápojům a představovat také inovace v oblasti vod, čajů nebo nápojů rostlinného původu. Investice do nové linky, kterou jsme vám dnes představili, je další krok tímto směrem,“ řekl generální ředitel Coca-Coly pro Českou a Slovenskou republiku Josef Karásek.    

Závod v Kyjích vyrábí nápoj AdeZ jako první v Evropě. Produkují se zde jeho varianty z mandlí, kokosu, obilí a rýže, a to jak bez další příchutě, tak ve dvou různých ovocných příchutích. Tato „rostlinná mléka“ jsou určená pro prvních 11 evropských trhů. Nápoj AdeZ koupila vloni Coca-Cola od společnosti Unilever. AdeZ vznikl v roce 1988 v Argentině a je bez přidaného cukru. 

reklama