Netradiční outdoorová instalace - tající ledová kostka - upozorňuje na olomouckém Horním náměstí jak na festival Academia Film Olomouc, jehož hlavním tématem je znečištění oceánů, tak na výstavu Flora Olomouc 2018. V kostce se totiž nachází i květina, která připomíná tuto tradiční zahradnickou výstavu.

Před kostkou stojí i modulární panel firmy Koma Modular, uvnitř kterého se nachází pláž s odpočívadly a slunečníky, ale i ze starých PET lahví vytvořené "moře". “Jde o reflexi témat, jimiž se náš festival zabývá,” říká k tomu tiskový mluvčí festivalu Ondřej Čížek.

Projekt i celou vizuální identitu festivalu vytvořili Radim Měsíc a fotograf Ondřej Hruška. Produkci měly na starosti Nika Dašková a Nikol Láryšová.

Idylická pláž propagující festival AFO je plná plastů.


Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO), jehož hlavní cílovou skupinou jsou studenti středních a vysokých škol, se koná 24. až 29. dubna. Univerzita Palackého v Olomouci ho pořádá už od roku 1966. V průběhu let se komorní uzavřená akce proměnila v jeden z největších vzdělávacích eventů v Evropě. Generálním partnerem akce je firma Innogy.

reklama
reklama

 

 

 

reklama