Egyptský úřad pro cestovní ruch po třech letech obnovil spolupráci s firmou C.O.T. media a znovu si ji vybral na zajišťování PR v České republice.

Společnost zajistí mediální podporu veletrhů a festivalů týkajících se cestovního ruchu a arabské kultury. Uspořádá také press tripy a další aktivity na podporu propagace Egypta.

„Naším hlavním cílem bude podpořit Egypt jako destinaci, která se stává oblíbenou u českých turistů,“ uvedla jednatelka společnosti C.O.T. media Gabriela Ben Ahmed.

reklama
reklama

První spolupráce se datuje do let 2013-2014, tehdy ještě přes egyptské turistické zastoupení ve Varšavě. Českou pobočku si egyptský úřad otevřel až před necelými třemi lety. „Kancelář z České republiky obsluhuje také slovenský, maďarský, ukrajinský, rumunský, srbský a gruzínský trh,“ vysvětlil ředitel pražské kanceláře Mohamed Desouky.

Pro egyptskou ekonomiku jsou turisté důležitým zdrojem příjmů. Zájem českých návštěvníků opadl po roce 2012 kvůli politické a bezpečnostní situaci. V roce 2012 do Egypta vycestovalo 238 tisíc Čechů, v roce 2015 to bylo jen 117 tisíc. V poslední době počet turistů stoupá a Egypt by chtěl počet příjezdů znovu zvednout nad 200 tisíc.

reklama