Šest z 16 přihlášených českých projektů má šanci uspět ve finále 12. ročníku světové soutěže Bea World Awards, která se koná v rámci mezinárodního festivalu eventů a živé komunikace Bea World Festival 2017, jenž probíhá v portugalském Portu od středy 15. do pátku 18. listopadu.  

Z českých eventových agentur má ve  finále tři realizace JAD Productions – konkrétně jde o streetfashionovou Teniskology, urban festival Ynspirology a klání v malování ve virtuální realitě VR Clash.

Dál se do finále dostaly Olympijský park Českého olympijského výboru a samotný event jeho otevření, které pro ČOV připravila agentura Art4promotion. Posledním českým želízkem v ohni je Kilovník čili strom nesoucí peníze, roadshow, kterou pro Centropol vymysleli a realizovali Fox Hunters.

Celkově bylo do finále nominováno 133 prací. Výsledky soutěže budou vyhlášeny 17. listopadu. O vítězích odborná porota rozhodne během šestiminutových prezentací všech projektů doplněných o dotazy, které se budou konat jen den před slavnostním gala.  

Organizátor soutěže – italská mediální skupina ADC Group – zatím zveřejnil jen detailnější shortlist speciální novinářské poroty. Na seznamu 12 finalistů není ani jeden český projekt.

Do soutěže, která má letos poprvé poprvé globální rozměr, bylo přihlášeno 296 projektů z 27 zemí, což znamená meziroční sedmiprocentní nárůst a historický rekord. „Otevřít soutěž světu bylo správné rozhodnutí. Čeká nás nejlepší ročník vůbec,“ řekl šéf pořádající ADC Salvatore Sagone

Z Evropy bylo nejvíc projektů v soutěži o ceny ve tvaru slona – Elephant Awards – přihlášeno z Itálie, Německa, Francie a Ruska. Nejvíc „neevropských“ přihlášek pochází z Číny, kterou následují Spojené arabské emiráty.

Soutěžní projekty – ve 14 kategoriích podle typu eventů, pěti kategoriích dle dílčí charakteristiky jako jsou využití médií nebo velikost rozpočtu a dvou makrokategoriích B2B a B2C – posoudí 29 členná složená z profesionálů z oblasti korporátní komunikace, eventových agentur a veletrhů.

Její předsedkyní je letos Češka Andrea Faflíková, senior PR & event manager skupiny Lego Group pro oblast CEEMEA, tedy střední a východní Evropu, Blízký východ a severní Afriku.

reklama
reklama

Pořadatelé kladou velký důraz na místo konání. Letos se Bea World Festival a jeho soutěžní část konají v Portu, druhém největším portugalském městě, ležícím na řece Douro nedaleko Atlantského oceánu.

Kongresová část festivalu proběhne v Alfândega Porto Congress Centru, bývalé budově celnice z přelomu 19. a 20 století, která byla restaurována podle návrhu vítěze Pritzkerovy ceny architekta Eduarda Souta de Moury a leží v historickém centru města Ribeira, které je od roku 1996 zapsáno na seznam světových památek UNESCO. Slavnostní galavečer se bude konat v divadle Rivoli.

reklama