Agentura Bison & Rose požádala Krajský soud v Praze o předběžné opatření proti šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. „Reagovala tak na opakované, dlouhodobě se stupňující lživé a manipulativní výroky,“ vysvětlila společnost v tiskové zprávě.

Soud návrhu v pondělí 4. září vyhověl. Politik se podle předběžného opatření musí „zdržet tvrzení, kterými by přímo či nepřímo označil žalobce za lobbistickou agenturu, lobbisty, manipulátory, provokatéry, ovlivňovatele či ovladatele České televize, vydavatelství Economia (mj. vydavatel MAM - pozn. red.), Ministerstva vnitra ČR nebo předsedy vlády České republiky Bohuslava Sobotky“.

Babiš rozhodnutí soudu považuje za nezákonné. "Z toho důvodu proti němu budeme podávat odvolání. Rozhodnutí zasahuje do mého práva na svobodu projevu, není ani řádně odůvodněno," citovala jeho vyjádření agentura ČTK. Vadí mu i to, že se před vydáním předběžného opatření neměl možnost k návrhu na jeho vydání vyjádřit.

reklama
reklama

Agentura opakovaně odmítla, že by pracovala pro ČSSD nebo jakéhokoliv aktivního politika. Ministrovi vnitra Milanu Chovancovi sice radí její spolumajitel Miloš Růžička, to ale není činnost firmy.

Společnost dále tvrdí, že od Růžičkova nástupu na vnitro nezískala žádnou zakázku z veřejného sektoru a ani se o ně neuchází. Výjimku tvoří únorový rámcový tendr České televize na podporu pořadů na sociálních sítích, v němž zvítězily AMI Communications, Bison & Rose a Stance Communications.

„Proti konkrétním výrokům Andreje Babiše se agentura brání právní cestou,“ uvedli Bison & Rose. „Předběžné opatření je krokem, jehož smyslem je zabránit Andreji Babišovi, aby újmu, kterou agentuře systematicky způsobuje, nadále zvětšoval do doby, než o ní pravomocně rozhodne příslušný soud,“ uzavřela společnost.

reklama