Zástupci Googlu dnes představili sérii novinek na webu YouTube

Na počítačích bude web vizuálně jednodušší. Google představil funkci Dark Theme neboli tmavý vzhled, který má umožnit sledování videí jako v kině.

New Desktop Home

Ve své mobilní aplikaci nedávno YouTube zpřístupnil posouvání videa o deset sekund dopředu a dozadu dvojklikem na přehrávané video. V následujících měsících YouTube umožní přetáhnutím prstu přepnout na následující, resp. předcházející video z aktuálně přehrávaného seznamu videí.  

Google také odhalil nové logo platformy YouTube. To by mělo fungovat na všech zařízeních, tedy si lépe poradí se situacemi, kdy je pro něj málo místa - typicky je to u přehrávání z mobilního telefonu.

Nová desktopová verze přehrávače je dostupná už dnes. Změny v aplikaci se podle slov Googlu jednotlivým uživatelům projeví v následujících měsících.

reklama
reklama

YouTube vznikl před dvanácti lety a tehdy na něm bylo možné sledovat pouze videa v rozlišení 320×240, v poměru stran 4:3. Dnes zvládne i HD, 360stupňová videa nebo živé vysílání. Podle Googlu se lidé nedívají pouze na počítačích nebo mobilních telefonech, ale pouští si videa i na televizích, herních konzolích nebo zařízeních virtuální reality.

reklama