Expanzi do Velké Británie odstartovalo Giftisimo prezentací ručně vyráběných přání a dárkových krabic na největším britském veletrhu Spring Fair 2017 v Birminghamu. Své působení společnost podporuje pomocí B2B on-line marketingových aktivit, zejména pak PPC reklamou.

Na německém Amazonu se pouští do prodeje dárkových krabic a přání koncovým zákazníkům. Ve Švýcarsku a Holandsku je v plánu prodej přes lokální dealery.

reklama
reklama

„Velká Británie, Německo, Holandsko a Švýcarsko jsou pro nás zajímavé nejen velikostí, ale i zájmem zákazníků o designový sortiment, který nabízíme,“ vysvětluje ředitelka Simona Zábržová. Podle jejích slov je v západní Evropě významně větší zájem nejen o luxusní balení dárků, ale i o ručně vyráběná přání či stylové krabice.

„Zatímco u nás si ročně koupíme v průměru jedno přání na obyvatele, v Německu jich lidé pořídí šest a ve Velké Británii dokonce téměř čtyřicet. Je běžnou zvyklostí, že tam přání od svých známých obdržíte k řadě příležitostí, třeba při nastěhování do nového domu,“ dodává.

V Česku a na Slovensku Giftisimo uvádí pět unikátních kolekcí ročně, které jsou vázány na roční období a významné svátky. 85 procent firemní produkce je určeno právě pro český trh.

reklama