"Centrála Ipsosu dlouhodobě sledovala úspěchy českého týmu na poli mystery shoppingu, který přicházel s mnoha zajímavými inovacemi, a na konci loňského roku se Ipsos rozhodl pověřit ČR vybudováním centra pro celý svět, je to pro nás opravdu velké ocenění," říká Radek Jalůvka, CEO Ipsos Central Europe.  

reklama
reklama

"Hlavní úkol našeho týmu je velmi jednoduchý a byznysový – pomáhat zahraničním Ipsos pobočkám, aby byly úspěšnější v oblasti mystery shoppingu a zároveň zajistit jednotnou úroveň kvality výstupů ve všech zemích. A to je velká výzva, ať z důvodů geografických či kulturních. Vedle harmonizace metodik v rámci Ipsosu nebo aplikace nejnovějších trendů zastřešujeme správu on-line platformy pro sběr dat," uvádí Martin Potužák, Ipsos GSC Director s tím, že zkušenosti z ČR i SR potvrzují, že jedním ze základních pilířů úspěchu na poli mystery shoppingu je vlastní vyškolená síť mystery shopperů. "Vybraným pobočkám Ipsosu pomáháme stavět nebo ještě zlepšovat lokální sítě mystery shopperů, které mohou být řízeny, pokud to dává ekonomický i praktický smysl, i přímo z Prahy," doplňuje Potužák

Realizace mystery shoppingu v ČR v posledních letech v rámci výzkumných projektů Ipsosu prošla velkým rozvojem. V roce 2015 Ipsos uskutečnil celkem 52 tisíc "mystery shoppingů/callů", což znamená proti roku 2014 nárůst o 40 procent. Nejčastějšími zadavateli mystery projektů jsou firmy ze sektoru finance, telco, retail, automotive, čerpací stanice, ale i z dalších sektorů služeb. Mezi velké mezinárodní klienty Ipsosu patří třeba Google, Apple, ExxonMobil, Daimler a Škoda Auto.

reklama