McDonald’s rozšíří v polovině června nabídku tuzemských potravin. K českým vejcím od Schubert Partners, šunce Lenc a dalším, se přidá točený grapefruitový sirup od firmy Kitl, který bude k dostání ve všech McCafé. "Spojení značek McCafé a Kitl dává smysl. McCafé oslovuje podobné zákazníky jako my, tedy lidi, kterým jde o kvalitu a kteří jí umí ocenit," říká jednatel společnosti Kitl Jan Vokurka.

reklama
reklama

Vyhovět a přizpůsobit se přísným pravidlům, která McDonald’s nastavuje pro sebe i své dodavatele, trvalo podle jednatele společnosti Kitl Jana Vokurky tři roky. "Bylo složité nastavit vše, abychom mohli dodávat do McDonald´s a jsme na to patřičně hrdí, že jsme prošli. Je nutné zdůraznit, že jsme malý výrobce a naše možnosti jsou omezené. Celý proces výběru nás kvalitativně velmi posunul dopředu a za tuto školu jsme vděční," vysvětluje Vokurka.

Kitl Syrob Grapefruit s dužninou se bude míchat přímo před zákazníkem v McCafé. Jedná se o poctivý sirup se 100% ovocným podílem. Grapefruity ve výrobku pochází z Karibiku, cukr v sirupu je český.

Dodavatelé McDonald’s musí mít podle Iva Lamicha z oddělení kvality potraviny ve špičkové jakosti, výrobní proces komodit by měl být šetrný k přírodě. "Sami na to úzkostlivě dbáme. Ze všech těchto důvodů nám neprojde sítem tolik českých firem, kolik bychom ke spolupráci rádi přivítali. Ale právě grapefruitový Syrob a výrobce Kitl dokládají, že i malá firma může být skvělým dodavatelem pro McDonald’s," vysvětluje za oddělení kvality McDonald´s Ivo Lamich

reklama