Projekt si klade za cíl posílit vzájemné vazby českých společností, přinést jim výhody spolupráce a nové obchodní příležitosti. Finální podobu sociální sítě mohou ovlivnit firmy a podnikatelé, kteří se zapojí do jejího testování. Bezones.com si bere za vzor Facebook. Síť funguje na principu propojování mezi jednotlivci v rovině soukromého života. Podobně funguje síť LinkedIn, která se zaměřuje na profesní stránku svých uživatelů. Firmy a podnikatelé však zatím svoji vlastní sociální platformu, kde by se mohli vzájemně doporučovat, nemají. 

reklama
reklama

"Systém Bezones podporuje spolupráci, doporučování a reference mezi firmami. V B2B je běžné, že se zeptáte firemního partnera, kdo mu řeší daně, kdo se stará o jeho IT, nebo kdo mu dodává sofistikované výrobní stroje. Když hledáte nového dodavatele na strategickou komoditu, snažíte se zjistit, jakou mají vaši partneři zkušenost. Proto tento proces budování kontaktní sítě chceme zjednodušit, zpřehlednit a zrychlit,“ popisuje spoluzakladatel sítě Petr Mikšovič.

V prostředí Bezones není tím, kdo komunikuje jednotlivec, ale firma. Veškeré získané kontakty a vazby tak zůstávají společnosti i při obměně zaměstnanců a managementu. Verifikace firem po registraci zaručí, že profil firmy a její komunikaci na síti opravdu spravují její klíčoví zaměstnanci a veškeré kontakty a informace o firmě jsou aktuální.
V Bezones mohou firmy vyhledávat strategické partnery, velkoobchodní dodavatele zboží a služeb, které potřebují pro zajištění hladkého chodu své interní činnosti. "Bezones má smysl jak pro malé a střední firmy, tak i pro velké nadnárodní společnosti. Pouze každá z nich bude sledovat trochu odlišné cíle a využívat síť za jiným účelem," uvedla Katěrina Málková, ředitelka pro rozvoj projektu Bezones.

Název sítě vznikl zkrácením sloganu "to be in zones", neboli být v zónách. Síť je momentálně v testování, na dotváření se mohou podílet i samotné firmy. Bezones jim na oplátku nabízí výhody čerpání nadstandardního členství. "Důležité je mít na vědomí, že my vytváříme a poskytujeme pouze infrastrukturu, život v Bezones je plně v rukou společností samotných. Ony určují smysl a směr, kterým se budeme vyvíjet. Je to síť, která je vytvářená firmami pro firmy," dodává Málková.

reklama