Bývalý komentátor Formule 1 a expert na sportovní marketing Pavel Turek se bude starat o marketing a komerční spolupráce nového závodu katamaránů SailGP. Se závodem se spojí značky Oracle, Louis Vuitton nebo Land Rover.

SailGP je novou sérií závodů specializovaných závodních katamaránů s označením F50s, které budou nejvyspělejšími a nejvíc high-tech závodními katamarány světa a které dokáži plout rychlostí až 100 kilometrů v hodině.

reklama
reklama

Celkově pět závodů budou v příštím roce hostit divácky zajímavé lokality. První závod je v plánu na 15. až 17. února 2019 v australském Sydney, dále se seriál podívá do San Francisca, New Yorku, anglického Cowes a na závěr sezóny do Marseille, kde se dva nejlepší týmy sezóny utkají o výhru v hodnotě jednoho milionu amerických dolarů.

Pavel Turek v letech 1997-2013 působil ve Formuli 1, závody také komentoval. V roce 2013 se stal komerčním ředitelem letecké série Red Bull Air Race a působil v ní až do letošního roku. Kromě marketingu SailGP se teď věnuje i vlastnímu podnikání a působí jako ambasador prémiových paliv OMV MaxxMotion a automobilky BMW.

reklama