Novým ředitelem marketingu skupiny Unipetrol se stal Jakub Kosmowski. V oboru působí třináct let, od roku 2010 vlastní v Krakově marketingové a grafické studio JFK Studio. V letech 2016 a 2017 působil jako marketingový manažer v krakovské pobočce společnosti Mercedes-Benz Polska.

„Mým cílem je intenzívní koordinace marketingových aktivit všech dceřiných společností naší skupiny a profilace všech značek mimo jiné s ohledem na skutečnost, že dosavadní většinový vlastník Unipetrolu, polský petrochemický gigant PKN Orlen, se nyní stává jeho stoprocentním vlastníkem,“ vysvětlil Kosmowski.

reklama
reklama

Marketingový úsek zastřešuje marketingové aktivity na úrovni celé skupiny Unipetrol, a to jak v oblasti velkoobchodu, tak i maloobchodu. Patří sem například propagace velkoobchodních značek Spolana, Liten, Mosten, Spolsan a Chezacarb a maloobchodních značek Benzina, Verva, Efecta, Stop Cafe, Paramo, Mogul.

Jakub Kosmowski je také bývalým vrcholovým sportovcem. V roce 2008 se stal mistrem Polska ve windsurfingu a ve stejném roce se probojoval do finále mistrovství Evropy.

reklama