Novým ředitelem pro strategii a rozvoj České tiskové kanceláře (ČTK) bude od října Jaroslav Kábele, který v roce 1989 v agentuře začínal jako zpravodaj.

V roce 1993 odešel do Mladé fronty DNES, později stál u zrodu zpravodajského webu iDNES a byl sedm let jeho šéfredaktorem. Od roku 2013 byl ředitelem pro nové příležitosti a rozvoj a podílel se zejména vyhledávání online akvizic pro mediální skupinu Mafra.

ČTK to dnes oznámila v tiskové zprávě.

reklama
reklama

Jedenapadesátiletý Kábele bude mít v ČTK na starosti vedení rozvoje nových služeb a produktů veřejnoprávní agentury, vyhledávání nových příležitostí nejen na mediálním trhu a řízení inovací. "Dobře zná agenturní řemeslo, protože v ČTK začínal. Současně má obrovské zkušenosti z digitálního světa a zná do detailu potřeby agenturních klientů," uvedl generální ředitel ČTK Jiří Majstr.

Agentura podle Majstra naléhavě potřebuje zrychlit a zefektivnit inovace, důkladněji sledovat trendy a zlepšit svou nabídku pro nemediální klienty.

"Četka mě toho v mých novinářských začátcích spoustu naučila. Věřím, že bych jí to po nabytí zkušeností ve velké mediální skupině mohl vrátit," dodal Kábele.

ČTK byla založena v roce 1918 jako státní tisková agentura, od roku 1993 je veřejnoprávní institucí majetkově i hospodářsky oddělenou od státu. Hlavním zdrojem financování provozu agentury jsou výnosy z prodeje zpravodajství jejím klientům, od státu nepobírá žádné dotace.

Orgánem, jímž se uplatňuje právo veřejnosti na její kontrolu, je sedmičlenná Rada ČTK. Její členy volí Poslanecká sněmovna. Majstr je generálním ředitelem agentury od roku 2011.

Česká tisková kancelář poskytuje zpravodajství většině českých médií, řadě podniků, státních institucí, zastupitelských úřadů i dalším odběratelům. ČTK je v současnosti multimediální agenturou, která poskytuje denně zhruba 600 textových informací, stovky fotografií, audionahrávky, videozpravodajství i informační grafiku.

Zaměstnává zhruba 250 lidí. Informace získává od vlastních zpravodajů, zahraničních tiskových agentur i z dalších zdrojů.

reklama