Internetový publicistický magazín Finmag.cz má od ledna nového šéfredaktora. Vydavatelství Partners Media oznámilo, že do funkce vybralo komentátora Michala Kašpárka. „Od spolupráce očekávám především zásadní zkvalitnění obsahu webového magazínu. Noví autoři pak jistě rozproudí diskusi a osvěží stávající autorský kolektiv,“ věří ředitel Martin Vlnas.

Kašpárek se zároveň stane vedoucím vydání tištěného časopisu Finmag, kde bude mít na starosti editaci textů a komunikaci s autory. Větší prostor ale nově dostanou také jeho autorské texty.

reklama
reklama

Komentátor spolupracuje s webem Finmag.cz už sedm let. Nově bude ovlivňovat jeho obsahovou strategii a redakční plán. Během ledna se má web magazínu představit v nové podobě a nabídne také překlady zahraničních textů.

„Chci, aby magazín nabízel co nejpestřejší a nejchytřejší čtení pro lidi, které zajímá, co je za rohem,“ komentuje své plány Kašpárek. Mezi jeho nejoblíbenější náměty patří přehlížená témata na pomezí ekonomie a dalších oborů.

Kašpárek prošel redakcemi MF DNES, Metropolisu a Computer Pressu, od roku 2010 působí jako publicista na volné noze. Kromě FinMagu píše nárazově pro Reportér, Český rozhlas Radio Wave, 067.cz a další média. Napsal a vydal Kašpárkův průvodce Brnem. V roce 2011 spoluzaložil satirickou skupinu Žít Brno, opustil ji po jejím přerodu v politické hnutí na jaře 2014. Na Katedře mediálních studií a žurnalistiky FSS MUNI vyučuje kurz Sociální média.

Vydavatelství Partners Media kromě webu Finmag.cz a tištěného časopisu provozuje také portál Peníze.cz. Je součástí holdingu Partners Financial Services.

reklama