Nákupní centrum Futurum v Brně změnilo majitele. Konsorcium firem Euro Mall Ventures ze skupiny Heitman prodalo obchodní plochy společnosti Meinl European Land Ltd. za 36 milionů eur, tedy za více než jednu miliardu korun. Zákazníky jednoho z brněnských nákupních míst ale zřejmě nečekají žádné větší změny.
Podle informací mediální agentury Hauska & Partner bude centrum i nadále spravovat jedna z firem původního konsorcia, dánská společnost TK Development. Heitman patří mezi největší americké správce investic do nemovitostí.
Centrum Futurum má rozlohu 35 000 metrů čtverečních a bylo otevřeno v roce 2001. V centru je hypermarket Carrefour, který ale není součástí prodávaného majetku.
V Brně bylo podle průzkumu z roku 2003 na 1000 obyvatel Brna 1400 metrů čtverečních obchodních ploch. V rámci průzkumu bylo na území města sečteno 4446 prodejen s celkovou prodejní plochou 513 793 metrů čtverečních.
Největší centra jsou na jihu Brna a na přiléhajícím území Modřic. Obchodně zábavní komplex Olympia má rozlohu přes 40 000 metrů čtverečních. Avion Shopping Park vznikl v Brně před sedmi lety a rozkládá se na 53 500 metrech čtverečních. Většina center v poslední době buď své plochy rozšířila nebo se na to chystá. Na jaře se také otevřou nové nákupní prostory u centra Brna v budované Galerii Vaňkovka.

reklama
reklama
reklama