Společnost City Realex, která v Česku provozuje síť zhruba osmi desítek prodejen Erotic City s erotickými pomůckami, letos zahájila expanzi na Slovensko, kde otevřela své první čtyři obchody a několik dalších hodlá zprovoznit. Společnost City Realex to oznámila na svých internetových stránkách.
Firma City Realex, kterou vlastní podnikatelka Dominika Kopřivová, otevřela letos na jaře první čtyři prodejny v Bratislavě, Trnavě a Prievidzi. "Připravují se další prodejny v Bratislavě, Banské Bystrici a Nitře," uvedli šéfové sítě obchodů Erotic City, kteří ale nezveřejnili, kolik prodejen plánuje City Realex na Slovensku otevřít.
Řetězec City Realex zároveň zvyšuje počet tuzemských prodejen, z nichž některé přestavuje na samoobsluhy. Supermarkety Erotic City, v jejichž regálech se nacházejí vibrátory různých velikostí, nafukovací panny, venušiny kuličky, lubrikační gely, spodní prádlo či erotické časopisy a DVD, mají plochu až 200 metrů čtverečních.
City Realex se svými prodejnami v Česku zamířil již i do nákupních center. První dva obchody pojmenované Lady Dreams společnost otevřela v pražském nákupním centru Černý Most a v brněnském obchodním komplexu Futurum. Prodejny Lady Dreams působí nenápadně a mohou do nich zavítat i mladiství a děti. "Drtivá většina (zákazníků) je ve věku mezi 15 a 18 lety a byly i případy, kdy přišla matkou s dcerou nebo dokonce synem. Překvapením rozhodně bylo, když například matka radila své dceři s výběrem," uvedlo vedení společnosti City Realex.
Prodejny Lady Dreams v nákupním centru Černý Most a brněnském Futuru podle analytika Františka Diviše ze společnosti Incoma Research patří mezi jedny z prvních provozoven tohoto typu, které fungují v tuzemských nákupních centrech.
Diviš upozornil, že stále oblíbenější sexshopy mohou na jedné straně zvýšit atraktivitu nákupních center, avšak někteří zákazníci se na tyto prodejny stále dívají s určitou nelibostí. "To je patrně i příčina, proč prodejny tohoto zaměření až do nynějška v nákupních centrech téměř chyběly," řekl Diviš.
Zákazníků, kteří mají výhrady vůči prodejnám s erotickým zbožím, bude ale v následujících letech podle Diviše stále ubývat. "V budoucnu lze proto očekávat postupné odbourávání bariér a zvyšování počtu těchto prodejen i v rámci nákupních center," podotkl analytik.
Stále více Čechů nakupuje erotické zboží také na internetu, kde funguje několik desítek virtuálních sexshopů. Například společnost Virtshop předloni zaznamenala nárůst objednávek o 36 procent a internetový obchod Prasarnicky.cz zvýšil tržby dokonce o 630 procent. Mezi nejoblíbenější zboží v tomto segmentu patří vibrační kroužky, lubrikační gely a erotické prádlo.
Údaje o tom, kolik Češi ročně v kamenných i internetových "rozkošnictvích" utratí za erotické zboží, ČTK nemá k dispozici, protože odborníci tuto část trhu zatím nemají zmapovánu. Například společnost City Realex již v roce 2004 zvýšila tržby z 86 milionů korun v roce 2003 na 128 milionů korun. V následujících letech firma rozšířila síť svých prodejen i velkoobchodní aktivity, takže její tržby pravděpodobně vzrostly.

reklama
reklama
reklama