Divákům nabídne dokumentární film Bezesné noci od autorů Radima Špačka a Davida Čálka o tehdejších událostech i diskusi s tehdejšími aktéry dění.
Dokument Bezesné noci natáčeli autoři od prvních protestů zaměstnanců televize po zvolení nového generálního ředitele ČT Jiřího Hodače několik dní před Štědrým dnem až do ledna, kdy se novým prozatímním šéfem Kavčích hor stal Jiří Balvín. Zatím byl film k vidění pouze na novinářské projekci v kině, podle generálního ředitele 24cz Jana Fulína jej žádná televize dosud neuvedla.
"Je dobře, aby diváci měli možnost vidět práci i chování týmu pod vedením tehdejšího generálního ředitele ČT Jiřího Hodače a ředitelky zpravodajství Jany Bobošíkové a zároveň aktivity zaměstnanců ČT, politiků a umělců, kteří bojovali za svobodu slova," uvedl Fulín.
Součástí celkem čtyřhodinového bloku bude i diskuse, které se zúčastní bývalí členové Rady ČT Jana Dědečková a Petr Kučera, dokumentarista Martin Vadas a komentátor Českého rozhlasu 6 Radko Kubičko, mezi pozvanými jsou i zástupci ČT. Celý čtyřhodinový blok zopakuje 24cz ještě o prvním svátku vánočním po poledni, o dva dny později brzo dopoledne a naposledy 30. prosince ve 21:00.

reklama
reklama
reklama