Ředitelem stanice Český rozhlas 6 je Peter Duhan (59). Do funkce jej jmenovala Rada Českého rozhlasu na svém brněnském zasedání. Duhan byl vedením stanice ČRo 6 pověřen od konce dubna poté, co byl radou z místa ředitele odvolán Ivan Štern.
Duhan působil jako redaktor a moderátor ČRo 6 od roku 2002, tři roky předtím s ČRo 6/Rádiem Svobodná Evropa spolupracoval. Pro rozhlas pracoval i v minulosti - v letech 1991 až 1992 zastával funkci ústředního ředitele Československého rozhlasu, tedy v době před jeho transformací na Český rozhlas a Slovenský rozhlas.
Poté byl mimo jiné výkonným ředitelem společnosti TKB Praha, posléze pracoval pro skupinu Beseda Holding, kdy zastával pozici ředitele vydavatelství N-Pres, a.s. a ředitele vydavatelství Nový Telegraf, s.r.o., které vydávalo list Denní Telegraf. Deník přestal vycházet po pěti letech existence v listopadu 1997.
Duhan absolvoval katedru filmové a televizní scenáristiky na bratislavské Vysoké škole múzických umění (1966 až 1973). V letech 1970 a 1971 pracoval v redakci zábavných žánrů Československého rozhlasu v Bratislavě, následujících 18 let strávil v Československé televizi v Bratislavě jako dramaturg nebo redaktor. Mezi lety 1989 a 1991 byl vedoucím redaktorem zpravodajství a posléze šéfredaktorem slovenského deníku Verejnosť.

reklama
reklama
reklama