Američané se opět vracejí k nákupům po internetu, kde nabízí zboží stále více menších společností. Nákupy se soustředí hlavně na stránku Amazon.com, která přežila dvouletý úpadek internetového obchodování, a internetovou aukční síň eBay, která nabízí prostor malým obchodníkům. Ti si zřizují virtuální obchody také na portálu Yahoo.
Internetovému obchodování napomohl podle odborníků hodně vyhledavač Google, který usnadňuje orientaci zákazníků rychlostí a přesnějším zacílením.
Podle americké Národní federace maloobchodníků vzroste letos celkový finanční objem vánočních nákupů ve srovnání se stejným loňským obdobím celkově o 5,7 procenta. Loni byl zaznamenám růst o 2,2 procenta proti roku 2001, kdy ekonomika byla v plném útlumu. On-linové obchodování však v letošním posledním čtvrtletí vystřelí proti stejnému období loni o 29 procent, uvedla společnost eMarketer.
Na web se za nákupy podívá letos 81 milionů Američanů, tedy každý 3,5 obyvatel země. Jak zjistila ve svém průzkumu společnost Forrester Research, poprvé v historii světové sítě nakupující americké ženy početně převáží muže. Diego Piacentini, viceprezident pro marketing a maloobchod společnosti Amazon.com dodal, že kdysi tvořili sedmdesát procent zákazníků vysoce vzdělaní muži, nyní se zákazníci rekrutují z většinového proudu.

reklama
reklama
reklama