Značka Converse se za technologického přispění Nike vrací zpátky na basketbalové hřiště. Představuje nový model určený pro tento sport a je to příležitost pro vzpomínání na historii značky. Kolem basketbalu totiž značka vznikla. Model Chucky od Converse stál u zrodu nejpopulárnější basketbalové soutěže světa NBA.

První model s názvem Converse Non-Skid byl představen v roce 1917. Tato sportovní teniska byla speciálně navržena na basketbal, který v té době nabíral v Americe na popularitě. O pět let později obchodník z chicagské pobočky firmy Converse Rubber Company Charles H. Taylor vycestoval prezentovat značku napříč USA s firemním basketbalovým týmem Converse All Stars, kde působil jako hráč a trenér. V roce 1934 Chuck Taylor opatřuje All Stary svým podpisem, a vytváří tak vůbec první signované basketbalové tenisky v historii. Následuje raketové rozšíření kotníčkových Chucků mezi basketbalisty. V roce 1949 prakticky není hráče NBA, který by tyto plátěnky neobouval.

reklama
reklama

Converse se nyní vrací zpátky k basketbalu, protože spolu s Nike vyvinuly nový model tenisek All Star Pro BB určený pro basketbalisty. Disponuje technologickými inovacemi od Nike - stélka tenisky perfektně přilne k chodidlu a poskytuje dokonalý komfort. Model má ikonické elementy Converse jako klasický minimalistický svršek, gumovou podrážku a All Star nášivku. Je dostupný v bílé a černé barvě se zářivými oranžovými akcenty.

reklama