Na letošním Novinářském fóru vystoupí oceňovaná finská investigativní reportérka Jessikka Aro, která se od roku 2014 zabývá fenoménem pro-kremelských trollů na sociálních sítích a tomu, jak ovlivňují debatu v zahraničí. Kvůli své práci byla šiřiteli ruských fake news pronásledována a stala se obětí nepřetržitého kyberstalkingu.

V průběhu dopoledne a brzkého odpoledne se uskuteční tři panelové debaty, v pozdějším odpoledni se návštěvníci mohou těšit na čtyři workshopy. Jedna z panelových diskusí se zaměří na používání utajených zdrojů pro získávání citlivých informací a jejich ověřování. To bude téma pro Sabinu Slonkovou z časopisu Neovlivní, Ondřeje Kundru z Respektu a Michala Musila z Reportéru. Moderátorem bude Josef Šlerka, ředitel Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky.

reklama
reklama

Akce se uskuteční ve čtvrtek 2. května od 9.00 do 18.20 hodin v pražských Kasárnách Karlín. Je určena zejména redaktorům, editorům, lidem pracujícím v mediální branži, studentům mediálních oborů a odborné veřejnosti. Jejím hlavním cílem je sdílení informací, zkušeností a přístupů. Vstup je zdarma, je však nutné se registrovat. Na workshopy je potřeba se registrovat odděleně a jejich kapacita je omezena.
Kompletní program včetně registračních formulářů najdete na www.novinarskeforum.cz.

Konferenci pořádají Nadační fond nezávislé žurnalistiky, Nadace OSF a Společnost Ferdinanda Peroutky. Mediálním partnerem je Marketing & Media.

reklama