Komunikační skupina Publicis Groupe umocňuje svoji transformační roli v byznysu klientů, koupila totiž od společností Alliance Data Systems Corporation datovou firmu Epsilon. Hodnota akvizice je 4,4 miliardy dolarů.

Epsilon je technologická společnost se sídlem v USA, která se specializuje na využití klientských dat pomocí vlastních platforem. Zaměstnává přibližně 9 tisíc lidí včetně skoro 4 tisíc datových specialistů a 2 tisíc technologických expertů. Společnost pokrývá kompletní datovou oblast od hrubých first-party dat po personalizované marketingové kampaně využívající technologie, data a platformy. Její věrnostní software obsluhuje 600 milionů účtů, v USA má přes 250 milionů unikátních spotřebitelů a její vlastní platformy Conversant produkují miliardu aktualizací každých 5 minut. Epsilon se věnuje též rozvoji umělé inteligence umožňující předpovídat chování spotřebitelů, dále i oblasti ochrany soukromí spotřebitelů a kybernetické bezpečnosti.

reklama
reklama

Pro Publicis je akvizice příležitostí akcelerovat svoji strategii stát se pro klienty partnerem v jejich transformaci. Klienti dnes přesouvají svoje investice do marketingových řešení založených na datech a technologiích, které umožňují rozvíjet vztahy se zákazníky, urychlují růst a snižují náklady. Publicis Groupe má v duchu svého hesla Power of One ambici pokrývat kompletní potřeby klientů v oblasti kreativity, dat a technologií a stát se lídrem v marketingové a byznys transformaci.

„Naši klienti čelí sílícímu tlaku očekávání zákazníků, etablování nových značek a novým datovým regulacím. Jedinou odpovědí je nabídnout zákazníkům personalizované zážitky na mírů jejich potřebám. Aby na to klienti dokázali reagovat, musejí se transformovat. Díky akvizici společnosti Epsilon přinese Publicis Groupe potřebné technologie, odborné znalosti a talenty, které doplní naši nabídku v oblasti kreativity, médií a businessové transformace, a pomůžou tak našim klientům prosadit se v ostré konkurenci,“ komentuje akvizici Arthur Sadoun, Chairman a CEO Publicis Groupe.

 

reklama