Filip Rožánek bude odpovědný za obsahovou náplň a komunikaci na sociálních sítích. Bude se podílet na strategickém směřování Digizone do budoucna. Vystřídá dosavadního editora Jana Brychtu, který z vydavatelství po třech letech odchází.

„Filip je jeden z nejzkušenějších mediálních analytiků v Česku, zdejší trh zná jako málokdo a je velmi kvalitní novinář. Věříme, že pod jeho vedením bude Digizone přinášet původní informace a analýzy, které čtenáři jinde nenajdou,“ komentuje nástup nové posily šéfredaktor serveru Lupa.cz David Slížek.

„Digitalizaci a dalším mediálním tématům jsem se věnoval už v Českém rozhlase. Sledoval jsem přechod z analogového na digitální vysílání a zabýval jsem se digitálním vysíláním DAB. Na Digizone ale chci pokrývat i rozvoj audiovizuální tvorby na internetu,“ přibližuje Rožánek.

reklama
reklama

Filip Rožánek od roku působil 2015 v týdeníku Martketing & Media, nejdříve jako šéfredaktor, od července do listopadu 2018 vedl digitální sekci MAM. Předtím pracoval v Českém rozhlasu, kde zastával pozice vedoucí internetové redakce nebo analytik strategického rozvoje. Byl také členem odborné skupiny EBU New Radio Group. Podílel se na reformách internetového zpravodajství a dětského vysílání, připravil také projekt Srpen 1968 na sociálních sítích, za který získal řadu ocenění. 

Internet Info vydává specializované servery o IT, internetu, telekomunikacích, nových technologiích, podnikání, financích, daních, digitálním vysílání a životním stylu. Pořádá desítky vzdělávacích akcí a provozuje TUESDAY Business Network.

reklama