Ve středu 30. ledna 2019 proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže Kanceláře roku. Odborná porota oznámila vítěze všech devíti kategorií (finanční instituce, právní kanceláře, IT kanceláře, média & marketing, poradenství, Hub & Co-working, kanceláře v centru sdílených služeb, kanceláře 21. století a Employee Friendly), které doplnilo speciální ocenění v kategorii Environment Friendly zohledňující dlouhodobou udržitelnost prostor a jejich dopady na životní prostředí. V kategorii média & marketing zvítězila agentura SinnerSchrader. V loňském roce cenu získala agentura Czech Promotion.

SinnerSchrader je německá digitální marketingová agentura, která se na českém trhu zaměřuje na vývoj webových a mobilních aplikací pro klienty jako Škoda Auto, McDonald’s nebo Tchibo, nedávno otevřela svou novou pobočku v pražské Libni. Stavbu a design prostor, nacházející se v bývalém výzkumném ústavu, si vzalo na starost architektonické studio Kurz Architekti, které se rozhodlo zachovat původní industriální atmosféru.

SinnerSchrader 1

„Je potěšující pozorovat narůstající trend a pozornost, kterou zaměstnavatelé přikládají interiérům kanceláří. Je důležité nebrat pracovní prostředí na lehkou váhu, jelikož patří mezi faktory ovlivňující kvalitu odvedené práce. Jedním z hlavních cílů soutěže Kanceláře roku je právě docenit společnosti, kterým záleží na jejich zaměstnancích a realizují pro ně kvalitní kancelářské prostředí, v němž by se cítili dobře,“ říká Radek Procházka, managing partner společnosti Prochazka & Partners, která soutěž Kanceláře roku organizuje už tři roky,

reklama
reklama

Vítězové jednotlivých kategorií

  • mBank – v kategorii finanční instituce (autor: In Design)
  • Dentons – v kategorii advokátní kanceláře (autor: Stanislav Fiala)
  • Alef Nula – v kategorii IT kanceláře (autor: Studio Perspektiv)
  • SinnerSchrader – v kategorii média & marketing (autor: KURZ architekti)
  • KPMG – v kategorii poradenské kanceláře (autor: S.H.S. architekti)
  • Nano Energies – v kategorii kanceláře 21. století (autor: Pavel Kříž)
  • Business Link – v kategorii Hub & Co-working kanceláře (autor: FBT studio)
  • Oracle – v kategorii kanceláře v centru sdílených služeb (autor: Ian Bryan Architects)
  • CA Technologies A Broadcom Company – v kategorii Employee Friendly kanceláře (autor: Kaplan architekti)
  • EUC – v kategorii Environment Friendly kanceláře (autor: Petra Gletová)

Kritéria, kterými se řídila odborná porota, brala ohled nejen na výjimečnost, kreativitu, nevšednost, osobitost prostor a inovativní způsob jejich zpracování, ale zejména na uspokojení potřeb zaměstnanců. Kromě toho byla posuzována i atmosféra prostředí a kvalita realizace.

Díky aktuálnímu růstu ekonomiky, se kterým je spojen boj o talenty, musí firmy investovat do pracovního prostředí, aby si udržely schopné zaměstnance a měly šanci získat nové talentované kolegy. Trend kvalitních kancelářských prostor se bude pouze rozšiřovat napříč společnostmi.

reklama