Vizuální styl českého filmového ocenění letos sází na barevnost i grafiku. Lehce se pozměnila také soška lva vyráběná v nižborské sklárně Rückl. Její podstavec budou zdobit pruhy místo hvězd. Grafická podoba 26. ročníku Českého lva navazuje na tu loňskou, jejíž součástí byla premiérová podoba nové sošky. Ta zůstává i nadále dominantním prvkem vizuálu, nemění se ani typografie.

„Hollywoodsky hvězdnou stylizaci 25. ročníku střídá záměrně provokativní barevnost i grafika, která narušuje glamour klišé obdobných slavnostních večerů,“ uvádí autoři, Libor Jelínek a Jan Šlégr, ze studia Dynamo design, a dodávají: „V novém vizuálu se prolíná hned několik inspirací – prázdná bílá scéna, červený koberec, filmová klapka s charakteristickými šikmými pruhy, cirkusové šapitó i póza lva na křišťálovém podstavci.“

reklama
reklama

Slavnostní ceremoniál 26. ročníku Českého lva, výročních cen České filmové a televizní akademie (ČFTA), proběhne v sobotu 23. března 2019 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina.

Dynamo design Cesky lev 2019 01

Český lev

Český lev je česká filmová cena udělovaná od roku 1993. Filmy jsou hodnoceny na základě hlasování členů České filmové a televizní akademie. Slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků se uskuteční v sobotu 23. března 2019 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina a v přímém přenosu jej odvysílá Česká televize na ČT1 od 20.00 hod.

O České filmové a televizní akademii:

Česká filmová a televizní akademie byla založena v roce 1995, v roce 2013 prošla transformací na zapsaný spolek. Jejím hlavním cílem je podporovat a propagovat české kinematografické umění v České republice i v zahraničí a vytvářet podmínky pro rozvoj českého filmu. Uděluje nejprestižnější českou filmovou cenu – Českého lva a nominuje české filmy či dokumenty na ceny americké Akademie filmového umění a věd. ČFTA má v současné době 306 členů.

reklama