Nejúspěšnější videa na českém internetu komentuje specialistka na YouTube a spoluzakladatelka agentury WeDigital Prague.

"Celkově je ze žebříčku vidět, že youtubeři mají velkou základnu fanoušků a sledovanost takovou, že jejich videa jsou stále těmi nejsledovanějšími na české YT scéně. Obecně fungují videa, která řeší aktuální společenská témata, ať už jsou zpracována známými youtubery nebo menšími tvůrci, kteří se chytnou trendovosti. U videí ze záznamů velkých televizních show je zajímavé sledovat fakt, že se ve finále může jejich zásah a sledovanost na YT dostat i k daleko větším číslům, než v samotném televizním vysílání," shrnuje Andrea Hurychová.

1. Jirka Král – Byl jsem youtuber

Andrea Hurychová: Jirka Král byl na českém youtube pojem a jeden z prvních a největších youtuberů. Jeho odchod z YouTube scény byl i pro mnohé tvůrce nečekaný, a tak není divu, že je to YouTube video roku 2018.

reklama
reklama

2. Ladislav Angyal alias Lacko v Superstar

Andrea Hurychová: Toto video jen dokazuje, že lidé si na YT rádi vyhledávají i záznamy z TV pořadů. Hit Pošta se stal evergreenem pro letošní Superstar a nemůžeme se tedy divit, že se k němu lidé rádi vraceli na YT - kde jinde by si mohli video tak snadno opět pustit. 

3. Johanka Čunková – Dělám si to sama (feministický song)

Andrea Hurychová: Aik a Johanka je také duo, které je na YouTube od začátků. Vsadili tady na clickbait - chytlavý název  a “lacinost” textu, která prostě diváky zajímá. Je ale pravdou, že produkčně je zpracování na dobré úrovni. Takže i když video po obsahové stránce není zcela obohacující, tak splňuje to, co od něj na YT většina uživatelů čeká - pobaví, vyvolá diskuzi a je svou jednoduchou melodií a textem chytlavé…

4. Prezidentský AZ-kvíz

Andrea Hurychová: U tohoto videa je vidět, že napojení na veřejná témata a trendy v médiích, čímž určitě prezidentské volby byly, funguje velice dobře i při tvorbě na YT. Samozřejmě se tu ještě skvěle napojil humor, který ve videích na YouTube a celkově na sociálních sítích vždy rezonuje.

5. Tereza Mašková – Jednoho dne se vrátíš (Věra Špinarová)

Andrea Hurychová: Hudba, Superstar, Věra Špinarová a skvělý výkon Terezy Maškové. Kombinace toho všeho dostalo video do nejsledovanějších na českém YT.  Plus opět možnost přehrání si vystoupení na YT kdykoliv po skončení přímého přenosu.

6. Kovy – Druhé kolo

Andrea Hurychová: Kovy je jeden z nejlepších a nejvýraznějších českých youtuberů. Jeho videa jsou vtipná a zároveň edukují a reagují věcně na společenská témata. Není divu, že jedním z nejsledovanějších se stalo právě jeho video k prezidentským volbám. Za mě je dobře zpracované a zároveň jednoduché.

7. Anna Šulc – Kamarád nebo přítel / Luboš je celkem fajn

Andrea Hurychová: Anna Šulc vévodí jako dívčí youtuberka českému YouTube, a pokud se dá dohromady s Lubošem Kulíškem, tak to obzvláště u mladší cílové skupiny způsobuje nadšení. Není divu, že v žebříčku je i toto video. Navíc sketche s tímto tématem fungují.

8. Tary – Učím youtubery parkour #17 s Carrie Kirsten

Andrea Hurychová: Youtuber Tary je oblíbený hlavně mezi mladší cílovkou a jeho videa jsou teď hodně populární. Obzvláště proto, že si do nich zve další slavné a známé youtubery. V tomhle případě Carrie Kirsten, která má velkou fanouškovskou základnu. A tyto dvě jména jsou společně magnetem na lidi.

9. Pyeongchang 2018 – vítězství Ester Ledecké na Olympiádě

Andrea Hurychová: Ester - hrdinka roku 2018 a závod, který si lidi budou pouštět ještě dlouho. Dává smysl, že se video zařadilo mezi nejsledovanější videa roku.

10. Kovy – Coming out

Andrea Hurychová: Jirka Král oznámil konec a Kovy oznámil svou orientaci. To jsou témata, která mezi youtuberskou scénou rezonovala. Není tedy divu, že se právě video, kde Kovy oznámil veřejně, že je gay, dosáhlo na těch žebříček nejsledovanější na YT.

reklama