Dražbou uměleckých pivních lahví pomáhá Pilsner Urquell před Vánoci už tradičně Centru Paraple. Letos se v aukci, která proběhla na serveru iDnes.cz, vydražilo deset unikátních lahví, které jsou inspirované 100. výročním založení samostatného Československa. Lahve získali dražitelé, kteří nabídli nejvyšší cenu. Hodnota nejdražší aukční lahve letos dosáhla absolutního rekordu 700 000 korun.

Aukcni lahev 2018 pilsner

Návrhu designu lahve se letos ujali symbolicky Čech a Slovák – Václav Mlynář a Jakub Pollág ze studia deFORM, umělečtí ředitelé sklárny Bomma. Cílem bylo vytvořit lahev, která by svým uměleckým provedením oslavovala 100 let republiky. Vznikla série unikátních pivních lahví, z nichž každá je jedinečná a odkazuje na důležité milníky v našich dějinách. Motivy na lahvích připomínají třeba založení Československa v roce 1918, konec druhé světové války, vznik Charty 77 nebo Sametovou revoluci.

reklama
reklama

Unikátní projekt aukčních lahví navazuje na dlouholetou pivovarskou tradici. Už zakladatelé pivovaru pomáhali v předvánočním čase potřebným, a my v této tradici rádi pokračujeme. Aukční lahve už sedm let spojují pivovarské a sklářské řemeslo s příležitostí pomoci těm, kteří to potřebují. Chtěl bych opravdu srdečně poděkovat všem, kteří se zapojili do dražby a společně s námi pomáhají lidem ve složité životní situaci,“ říká Grant Liversage, generální ředitel Plzeňského Prazdroje.

reklama