Čeští vydavatelé se v celoevropské konkurenci nenechali zahanbit. Ve 20. ročníku soutěže European Newspaper Award, které se účastnilo 182 titulů z 25 zemí, uspěly tři tituly z Česka.

Celkem tři ocenění ze soutěže získal za titulní stranu bezplatný deník E15 vydavatelsví Czech News Center. V kategorii novinových příloh uspěla čísla, která vyšla v červnu a srpnu magazínu Hospodářských novin PROČ NE?!. Ten obhájil ocenění z minulého roku. Ve stejné kategorii také opakovaně bodoval lifestylový suplement Lidových novin Esprit, který se věnuje životnímu stylu, módě, designu, umění a architektuře.

reklama
reklama

 „Už páté ocenění pro Esprit potvrzuje, že Lidové noviny přinášejí svým čtenářům kvalitní přílohu, která je schopna obstát v široké celoevropské konkurenci. Velké poděkování patří vedoucí redaktorce Evě Hlinovské a celému redakčnímu týmu,“ říká Veselin Vačkov, ředitel redakce Lidových novin.

O cenách European Newspaper Award rozhoduje šestnáctičlenná mezinárodní porota, která hodnotí tištěná i on-line média. Cílem soutěže je zvýšit povědomí o novinovém designu v Evropě a přispívat k novým kreativním řešením.

 

reklama