SOUBOJ POŘEKADEL

Jako "tvrdý útok na závěr předvolební kampaně" vyhodnotil web Echo24.cz skutečnost, že hnutí SPD Tomia Okamury v předvolebních novinách vytáhlo pornografické video (přesněji fotky z něho) s kandidátkou Pirátů na pražský magistrát Michaelou Krausovou. OK. Podpásovka a hnus. Co také jiného čekat od Okamury a spol, že... Tentýž web ve stejný den zveřejnil i další informaci. Tentokráte jako výsledek vlastního pátrání pod titulkem "Trochu jiná kampaň. Zakázané Stuchlíkovo video s koksem připomíná orgie" doprovozené fotografií kandidáta hnutí ANO na pražského primátora s maskou prasečího rypáku na obličeji. Čtenářům Echo24.cz nabídlo i video zmiňované v titulku (šlo o provokativní propagační snímek Stuchlíkovy tehdejší firmy). Když dva dělají totéž, není to totéž, tvrdí staré pořekadlo. V tomto případě však zároveň platí, že výjimka potvrzuje pravidlo.

reklama
reklama

MOCNÍ ILUMINÁTI Z KAVČÍCH HOR

"Zájmová a finanční lobby České televize" je sice blíže neurčitelné, o to však mocnější mocenské uskupení. Svoji sílu a vliv naposled vyjevilo v příběhu kandidatury Petra Štěpánka do velké vysílací rady. Nominace tohoto titána kontroly veřejnoprávních médií v dresu ANO do RRTV tajemné mocenské uskupení tak znepokojilo, že se uchýlilo k nátlaku na Babišovy poslance, kteří mu nakonec podlehli. Alespoň takto si to vysvětlil v "rezignačním dopisu" adresovaném šéfovi poslanců ANO Jaroslavu Faltýnkovi samotný Petr Štěpánek. Celý dopis - přízračně zveřejněný Parlamentními listy - je pozoruhodné čtení. Vřele doporučuji!

KDYŽ TAK MOC NECHCEŠ, AŽ CHCEŠ...

Pro všechny, kterým se ekluje návštěva Parlamentních listů, alespoň malá ochutnávka myšlenkového světa Petra Štěpánka: "O nominaci do RRTV jsem nijak neusiloval. Iniciativa poslanců z několika politických stran mě překvapila stejně, jako že mě nakonec navrhlo hnutí ANO. Ale považoval jsem to z Vaší strany za originální a odvážný krok. (...) Že moje nominace vzbudí nějaké reakce, jsem předpokládal. Že se zájmové kruhy napojené na Českou televizi odkopou až tak moc, překvapilo i mě. Asi se na Kavčích horách opravdu bojí a asi mají proč." Pro podporu Štěpánkových tvrzení si dovolím dodat jeden podpůrný fakt: O místo ve velké vysílací radě tak silně "neusiloval", že pro jistotu smazal veškeré hanlivé příspěvky na adresu politiků ANO ze svých sociálních sítí.

Ondřej Neumann, zakladatel, HlídacíPes.org

reklama