Skupina internetových obchodů Mall Group odkoupila většinu automatických výdejních schránek Poštomat, které v Česku a na Slovensku provozovala polská firma In Post. Výdejní automaty teď rebranduje a integruje jejich technické systémy. Zároveň je využije jako novou distribuční platformu pro své e-shopy.

S testováním začal e-shop Mall.cz. Na přelomu září a října zkouší distribuci zboží do devíti míst v Praze. Po pilotní fázi se mají rozšířit do více než 70 míst v Česku a na třicet míst na Slovensku. V průběhu dalších měsíců bude služba k dispozici pro zákazníky dalších e-shopů, např. Bigbrands.cz, Proděti.cz nebo Vivantis.cz.

reklama
reklama

Na začátku bude možné vyzvedávat jednopoložkové objednávky z Mall.cz hrazené kartou nebo převodem. „Cílem je otestovat plnou funkčnost systému od volby konkrétní schránky, přes průběh platby, po samotné převzetí zásilky,“ uvádí mluvčí Táňa Lálová.

„Reagujeme na přání našich zákazníků, kteří často nemají možnost vyzvednout si zboží v přesném časovém úseku nebo v rámci otevírací doby,“ vysvětluje Ivan Vodička, který má v Mall Group na starosti retail.

Na konci zkušebního provozu umožní služba vyzvednout nákupy s více kusy zboží. „Technologicky je poměrně složité zajistit u vícekusových objednávek správné uložení do schránky. Variant, jak poskládat pět libovolných položek je mnoho tisíc, přičemž jen zlomek z nich vyhovuje našim standardům. Proto začínáme od jednodušších, jednopoložkových nákupů,“ dodává Vodička.

Mall Boxy lidé najdou na místech s dobrou dopravní obslužností, přičemž je zároveň zajištěna bezpečnost zákazníků i jejich zboží. V jednotkách případů, kdy jsou umístěny v obchodních centrech, může dojít k omezení přístupu vzhledem k otevírací době.

Kde jsou zkušební Mall Boxy:

  • Praha 12-Modřany, Obchodní náměstí 1590 (supermarket Albert, parkoviště)
  • Praha 11-Chodov, Brandlova 8 (supermarket Albert, na ochozu u vchodu)
  • Praha 4-Krč, Budějovická 1667/64 (venkovní parkoviště supermarketu Billa, DBK)
  • Praha 6-Břevnov, Bělohorská 205 (u vchodu do Kauflandu)
  • Praha 6-Břevnov, Radimova 40 (pod schody k prodejně potravin)
  • Praha 10-Vršovice, U Slávie 1527/3 (garáže OC Eden, -1. podlaží)
  • Praha 9-Libeň, Českomoravská 2420/15a (garáže OC Harfa, -1. podlaží)
  • Praha 14-Hloubětín, Kolbenova 1094 (u vchodu do Penny Marketu)
  • Praha 7-Holešovice, Argentinská (parkoviště supermarketu Billa)
reklama