1) Jak byste ohodnotili Jiřího Ovčáčka po profesní stránce?

2) Kde by se podle vás nejlépe uplatnil, pokud by skončil na pozici tiskového mluvčího prezidenta?

11 Pavel Vlcek

Pavel Vlček, předseda výkonného výboru, PR Klub

1) Jiří Ovčáček reálně vystupuje jako politik, vytváří politickou agitku. Ovšem pracovní smlouvu má na pozici státního zaměstnance, který má řídit mediální agendu. A pokud chce být kdokoli nazýván profesionálem, potom musí jeho činnost zákonitě odpovídat profesním standardům.

reklama
reklama

2) Může spolupracovat s někým, kdo je nakloněn současnému prezidentovi.

11 Vaclav Pavelka

Václav Pavelka, managing partner, Native PR

1) Za nejdůležitější úkol prezidenta republiky považuji spojovat národ a být nositelem morálky. Miloš Zeman dělá všechno možné, jen ne toto. Naší zemi neprospívá a jeho mluvčí tomu servilně slouží.

2) Pro jakoukoliv standardní firmu bude reputačním rizikem, ale jsem si jistý, že někdo z kulturního okruhu Miloše Zemana jej zaměstná.

11 Marez Prazak

Marek Pražák, managing partner, Svengali Communications

1) Nepřipadá mi podstatné se zabývat Jiřím Ovčáčkem, ale tím, jak jeho výroky přejímají média. Tam, kde se jedná o jeho osobní názory či hodnotící komentáře, má mít jeho hlas stejnou váhu jako kteréhokoli jiného občana.

2) To nechť vyřeší v budoucnu pracovní trh.

11 Jana Maresova Head of

Jana Marešová, head of PR, Grayling

1) Jednoduše mistr slova, který s ním dokáže bravurně zacházet za jakýchkoli okolností. Přestože je obsah jeho slov velmi často jemně řečeno problematický, musím ocenit jeho "vynález" trojjedinosti v komunikaci z Hradu do podhradí. Trochu více pokory by ale rozhodně nezaškodilo.

2) Na sociálních sítích Českých drah.

11 Jindrich Sidlo

Jindřich Šídlo, šéfreportér, Televize Seznam a Seznam Zprávy

1) Docela chápu, proč mluvčí volí metodu permanentní konfrontace, obvykle se tím snaží odvést pozornost. V poslední době mám dojem, že zcela nezvládl své ego. Nedostatek vzdělání, nízký profesní kredit a zbytnělé sebevědomí po boku "velkých kluků" způsobuje, že se stylizuje do pozice viceprezidenta. Nežádám po něm, aby vystupoval jako zcela neutrální státní úředník, ale občas se prostě chová jako nevychovaný spratek. Když jsem ale po něm v minulosti něco na striktně profesionální úrovni chtěl, věc vyřídil rychle a obvykle k oboustranné spokojenosti.

2) Myslím, že by mohl docela dobře vykonávat roli zástupce vedoucího domácího oddělení Parlamentních listů.

11 Rostislav Stary

Rostislav Starý, partner, Konektor Social

1) Možná efektivně dle zadání, ale nesprávně dle veřejných nároků na tuto funkci. Je agresivní a podporuje rozdělování společnosti, (nejen) sociální média využívá tak, že není zřejmé, tlumočí-li názory prezidenta, nebo prezentuje svoje a soustavně uráží některá média a politiky.

2) Tiskový mluvčí bývalého prezidenta. Ředitel Společnosti pro udržování odkazu Miloše Zemana. Mluvčí Chovatelů narcisů...

11 Jan Klima Nova 682x1024

Jan Klíma, managing director, AC&C Public Relations

1) K panu Ovčáčkovi se zevrubně vyjadřovat nechci, protože jeho práce má k PR asi tak stejně blízko, jako práce někoho, kdo na sále krade orgány pacientům a pak je prodává, k definici slova "lékař".

reklama