Pražská pobočka muzea voskových figurín Grévin v úterý 6. března ukončila svou činnost. Ani po čtyřech letech se nedostala do zisku. „Navzdory meziročním nárůstům počtu návštěvníků i obratu nedosáhl tento ambiciózní projekt pro své vysoké provozní náklady vyrovnaného rozpočtu,“ stojí v prohlášení na webu firmy.

Podle tuzemského managementu se sice výsledky zlepšovaly, jenže nakonec provoz znovu skončil ve ztrátě a vlastník se rozhodl muzeum zavřít. „Opětovné ztrátě nedokázalo zabránit ani úsilí pražského týmu, který docílil mimo jiné významného zvýšení povědomí o této značce,“ uvedla firma. Kampaně pro muzeum připravovala agentura Havas.

reklama
reklama

Až do konce března bude muzeum vracet peníze za zakoupené vstupenky. Další osud prostoru v Celetné ulici, ale i samotných figurín, zatím není jasný. Posledním projektem muzea byla speciální hokejová výstava k dvaceti letům od vítězného olympijského zápasu v Naganu.

Provozovatelem muzea byla francouzská společnost Compagnie des Alpes, jejíž byznys tvoří mimo jiné 11 lyžařských středisek a 13 zábavních parků. Muzea Grévin má v Paříži, Montrealu nebo Soulu. Uzavřít se chystá i korejskou pobočku, která je také ztrátová.

Jeden z vizuálů kampaně při otevírání muzea v roce 2014:

Kampaň Grévin 2014
reklama