Advokát Jaroslav Havel, který stojí v čele největší československé advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners, se pustil do módního byznysu. Vlastní poloviční podíl ve firmě Premium Fashion Brands, která převzala provozování více než dvaceti obchodů s oblečením v Česku a na Slovensku.

Pod novou společnost patří deset obchodů značky Geox, dále prodejny Armani Jeans, čtyři pobočky Beltissima, butiky Cerruti, Versace Jeans, Trussardi Jeans a dvě outletové jednotky. Na Slovensku portfolio doplňuje Max Mara Weekend, Penny Black a Marina Yachting.

reklama
reklama

S Havlem se o novou firmu dělí dosavadní majitelé prodejen Geoxu, Marián Vrtoch s partnerkou Janou Jusnovou. Pro advokáta to není první akvizice, investoval i v oblasti sportu, zdravotnictví nebo vzdělávání. Módním butikům stanovil jako cíl, že by měly do tří let dosáhnout miliardového obratu a stát se lídrem segmentu.

Tyto ambice má podpořit uvedení dalších prémiových značek na český a slovenský trh. Starat se o ně bude nový management, který v současné době vzniká. Manažeři mají také redesignovat současné prodejny, otevřít nové a přidat k nim moderní e-shop. Zákazníkům mají s výběrem oblečení radit stylisté.

Současný obrat značek Geox, Armani Jeans a multibrandových obchodů Beltissimo činí 400 milionů Kč. Jak už dříve informovaly Hospodářské noviny, Beltissimo odkoupili investoři v čele s Havlem na konci loňského roku.

Jaroslav Havel

Jaroslav Havel/Foto: Jan Rasch

reklama