Nový portál má sloužit jak interně magistrátu, tak i veřejnosti. "Hlavní město Praha nemá v současné chvíli platformu pro informování veřejnosti v oblasti bezpečnosti a krizového řízení. Na webu hlavního města Prahy je zveřejňována pouze část těchto informací," píše se v dokumentu k návrhu usnesení, který má ČTK k dispozici.

Data bude poskytovat přímo operační středisko krizového štábu Prahy, zveřejňovat je bude magistrátní odbor komunikace a marketingu. "Důležitá je prezentace informací moderní formou s dostupností na mobilních zařízeních s přesahem do 'nových' medií, sociálních sítí a podobně," uvádí dokument.

reklama
reklama

Praha vybrala nedávno také nového správce oficiálního webového portálu praha.eu. Za 24 milionů korun ho bude dva roky obhospodařovat firma Globdata, někdejší Erika, se kterou má dopravní podnik sporné smlouvy. Webové stránky, kde magistrát zveřejňuje veškeré informace týkající se chodu úřadu, včetně smluv a údajů z úřední desky, usnesení radních a zastupitelstva, v minulém roce kvůli končícím smlouvám opakovaně zkolabovaly.

 

reklama