"Víš co, jeď do Pelhřimova, prohlídni si krematorium, ať víš, do čeho jdeš," tuhle repliku z filmu Vesničko má středisková zná asi každý. Pravda je taková, že v Pelhřimově ve skutečnosti žádné krematorium není. Za to tady stojí nemocnice, která má od října nové logo. 

K volbě nového loga přistoupilo vedení nemocnice na základě požadavků zaměstnanců nemocnice. "Ti se vyjádřili v loňském roce v dotazníkovém šetření Moje nemocnice pro změnu znaku pelhřimovské nemocnice. Zdál se jim neadekvátní pro zdravotnické zařízení," píše se na webových stránkách nemocnice

 

ANKETA
Líbí se Vám nové logo Nemocnice Pelhřimov?
Ano
10 (18%)
Ne
46 (82%)

 

V březnu 2015 byla proto navázána spolupráce se Střední uměleckou školou grafickou v Jihlavě, jejíž studenti třetího ročníku v rámci ročníkových prací vytvořili své návrhy. V červnu bylo vybráno šest nejzdařilejších. V průběhu prázdnin pak zaměstnanci nemocnice měli možnost hlasovat přes nemocniční Intranet. Hlasovalo téměř 400 zaměstnanců.

reklama
reklama

Logo zcela změnilo svou podobu a rebranding bude probíhat postupně, do konce roku 2015. Logo se aktuálně začíná používat na oficiálních administrativních dokumentech nemocnice a na webových stránkách. "Chtěli jsme, aby logo bylo vhodné pro zdravotnické zařízení našeho typu, bylo graficky odlišitelné od ostatních nemocnic v Kraji Vysočina a vyjadřovalo hodnoty naší nemocnice," doplňuje nemocnice na svém webu.

reklama