Budova Galerie Hollar na pražském Smetanově nábřeží bude dějištěm další ze série Rozprav o českých médiích. Letos se už diskutovalo nad úrovní a smyslem tuzemské karikatury, dalším tématem k panelové debatě bude "kvalita v české žurnalistice." 

reklama
reklama

Pozvání do Rozprav tentokrát přijali vítězové a porotci soutěže Novinářská cena, Daniela Drtinová (DVTV, dříve Česká televize), Štefan Hríb (Týžden), Lenka Svobodová (Český rozhlas) a publicista Karel Hvížďala. Moderátorkou diskuze bude Alice Němcová Tejkalová z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK.

Konkrétně by se téma panelové diskuze mělo věnovat také příspěvkům, které vyhrály v uplynulých letech Novinářské ceny v kategorii "Nejlepší rozhovor, beseda nebo diskuze." Daniela Drtinová byla takto oceněna za rozhovor s Michalem Haškem v pořadu Interview ČT 24, Lenka Svobodová si totožnou cenu odnesla za interview s Madeleine Albrightovou.

Diskuze bude živě streamovaná na stránkách Rozprav a diváci budou moci pokládat dotazy jak přímo na místě, tak i prostřednictvím události na Facebooku či rozpravyomediich@gmail.com,

 

reklama