Kulturní okruh Českého rozhlasu Vltava nabídne posluchačům větší množství duchovních témat, pravidelné bohoslužby dostanou prostor právě zde, přičemž čas bude zachován. Radiožurnál tak nebude od Nového roku vysílat Doteky víry, Křesťanský týdeník, Dvojka přesouvá bohoslužby. 

Nejvýznamnější novinkou je přesun bohoslužeb z Dvojky Českého rozhlasu na stanici Vltava, čas bude zachován. Prostor dostanou v ranním bloku zaměřujícím se na etická a duchovní témata (Etická knihovna, Ranní slovo či Duchovní hudba). Změna podle Českého rozhlasu vychází z „dlouhodobých plánů managementu“ a byla schválena Programovou radou ČRo.

reklama
reklama

Důvodem má být „zajištění lepší možnosti poslechu tohoto pořadu pro posluchače“, neboť Český rozhlas Vltava disponuje kvalitnějším signálem, zároveň dochází ke „koncepčnímu propojení s dopoledním blokem s duchovními tématy ve vysílání Vltavy“. Duchovní tématika se dostane též na vlny regionálních stanic v podobě náboženského pořadu Mezi nebem a zemí.

Změny se dotknou též vysílání Českého rozhlasu Radiožurnál. Ten vypouští z programu Doteky víry a Křesťanský týdeník. Sobotní slot 22-23 vyplňují sestřihy nejlepších rozhovorů s hosty uplynulého týdne, neděle v čase 21-24 nabízí Večerní Radiožurnál.

reklama