Novou čtečku pro mobilní telefony vydal prodejce elektronických knih Palmknihy. Aplikace umožňuje v operačním systému Android četbu knižních titulů i nákup knih z mobilu. Spuštění nové služby je prvním krokem k rozvoji digitálních aktivit, řekl zakladatel společnosti Palmknihy Jiří Vlček.

Společnost je nejstarším prodejcem e-knih na českém trhu. Od jejího založení na konci listopadu uplyne patnáct let. Provozuje server www.palmknihy.cz, kde se e-knihy a audioknihy prodávají od roku 2010.

reklama
reklama

Aplikace pro Android je určena čtenářům, kteří nemají specializovanou čtečku. Podobné aplikace na trhu nabízejí například Wooky a eReading, z globálních hráčů například Amazon, Apple a Google.

Palmknihy předpokládají, že v příštím roce tuzemský trh elektronických knih dále posílí. "Očekáváme, že v roce 2015 trh s e-knihami nadále poroste a zvětší se asi na dvojnásobek, přičemž naše společnost se bude snažit zachovat tržní podíl," uvádí výkonný ředitel Palmknih Richard Olehla.

Palmknihy.cz mají s partnery Alza.cz a iDNES.cz odhadem 35 až 50 procent na trhu s e-knihami. V rámci celého knižního trhu zaujímají elektronické tituly asi 1,5 procenta na trhu, například v Německu se tento podíl uvádí na úrovni deseti procent. Obrat Palmknih ve třetím čtvrtletí činil 3,5 milionu korun, v posledním čtvrtletí očekává nárůst na šest milionů korun. Zakladateli serveru jsou Jiří Vlček a Martin Bodlák.

reklama