Novým předsedou Rady Českého rozhlasu se ve středu stal Michal Stehlík. V tajné volbě o tom rozhodli členové rady na svém zasedání. Stehlík po vypršení mandátu předchozího vedení řídil radu jako úřadující předseda.

Stehlík byl před hlasováním jediným kandidátem. Dosud působil jako děkan Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a ještě předtím jako náměstek generálního ředitele Národního muzea.

reklama
reklama

Zvítězil pěti platnými hlasy ve druhém kole volby, v první získal pouze čtyři. Devítičlenná rada dnes zvolila také dva nové místopředsedy, jimiž se stali Petr Šafařík a Jiří Vejvoda. Ten je také novým mluvčím rady.

"Jsem rád, že volba byla úspěšná, že se nemusí opakovat, a novému předsednictvu bych popřál hodně úspěchů, dobrou komunikaci s vedením ČRo a těším se na další perspektivní spolupráci," řekl generální ředitel Peter Duhan.

Dalšími členy rady jsou Tomáš Kňourek, Milan Badal, Ervín Kukuczka, Ivan Tesař, Hana Dohnálková a Ivan Vodochodský, kterého zvolila Sněmovna na dnešní schůzi. V konečném hlasování poslanců dnes porazil Miroslava Bobka a Miloše Rejchrta.

Rada Českého rozhlasu podle zákona zajišťuje kontrolu média veřejností. Jejích devět členů volí a odvolává Poslanecká sněmovna tak, aby v ní byly zastoupeny významné regionální, politické, sociální a kulturní názorové proudy. Rada mimo jiné jmenuje a odvolává generálního ředitele Českého rozhlasu.

reklama