Factoring České spořitelny vystupuje od 1. září pod značkou Erste Factoring, společnost S Morava Leasing od stejného data vystupuje pod jménem a značkou Erste Leasing. Obě společnosti mají nově společné vedení.

"Změna značek dceřiných společností České spořitelny na Erste Factoring a Erste Leasing je milníkem při dokončení obchodního modelu pro korporátní klienty poskytované pod značkou Erste Corporate Banking," uvedl náměstek generálního ředitele a člen představenstva ČS Daniel Heler.

reklama
reklama

Erste Factoring je s 35procentním podílem jedničkou na českém factoringovém trhu. Poskytuje služby v oblasti tuzemských a exportních pohledávek, tedy financování, správy, inkasa a pojištění. Erste Leasing 20 let patří mezi nejvýznamnější české leasingové společnosti ve financování zemědělské techniky, strojů a zařízení.

Generální ředitelkou a předsedkyní představenstva obou společností se stala Radmila Jakubová, která pracovala jako finanční ředitelka ve Factoringu ČS v letech 1999 až 2011. Jejím náměstkem zodpovědným za obchod a místopředsedou představenstva Erste leasing je Karel Machytka, který působí ve stejné pozici ve Factoringu České spořitelny od roku 2008. V letech 2005 až 2008 byl členem představenstva a vrchním obchodním ředitelem v Leasingu ČS a S Autoleasingu.

reklama