iOS poškodila skutečnost, že zhruba půl roku se na trhu neobjevil nový model přístroje iPhone. Podle údajů zveřejněných výzkumnou společností IDC byly Androidem vybaveny čtyři z pěti telefonů s připojením na internet dodaných na trh.

Naopak podíl iPhonu na trhu se snížil na 13,2 procenta z 16,6 procenta před rokem. Apple by však mohl znovu nabrat dech. Na podzim se má objevit nová generace jeho přístroje iPhone. Podle zpráv médií firma rovněž pracuje na levnějším modelu.

reklama
reklama

Podíl ostatních výrobců operačních systémů pro mobilní telefony nadále zůstává nízký. Třetí příčka patří firmě Microsoft a jejímu Windows Phone, který měl na trhu podíl 3,7 procenta. Firma Blackberry, která byla pionýrem trhu s chytrými telefony, obsadila čtvrtou příčku a podíl jejího operačního systému klesl na 2,9 procenta z 4,9 procenta.

Mezi přístroji s Androidem dominují telefony firmy Samsung. Podle IDC bylo ve druhém čtvrtletí 39 procent všech prodaných přístrojů s Androidem vyrobeno firmou Samsung. Druha byla konkurenční jihokorejská LG s podílem 6,5 procenta a třetí čínská Lenovo s podílem 6,1 procenta, napsala agentura DPA.

reklama