Mediální skupina Mafra, která mimo jiné vydává Lidové noviny a Mladou frontu Dnes, koupila server Aaapoptávka.cz. Web chce Mafra propojit s firemním katalogem Topkontakt.cz i s magazíny portálů iDnes.cz, Lidovky.cz a Metro.cz. Firma neuvedla vynaloženou finanční částku.

"Strategií mediální skupiny Mafra je vedle posílení printových aktivit využití potenciálu růstu v digitální oblasti. Získání většinového podílu na serveru Aaapoptávka.cz zapadá do této strategie," uvedl předseda představenstva Mafry Johannes Werle. Uživatelé mohou přes server hledat řemeslníky nebo dodavatele služeb.

reklama
reklama

Vodítkem k výběru má být hodnocení, které ale v případě špatné zkušenosti server nezobrazí s odůvodněním, že uveřejněním negativní reference by mohl čelit soudnímu řízení. To by se s novým vlastníkem mohlo změnit. "Co se týče negativních referencí, jsou jich pouze jednotky. Určitě chceme do budoucna fungovat jako nezávislé hodnocení firem stejně, jako tak fungují například vyhledávače zboží," řekl ČTK zakladatel serveru Aaapoptávka.cz Pavel Matoušek. Společně s právníky a ve spolupráci s Mafrou prý nyní celou problematiku analyzuje.

Dodal, že je potřeba vyřešit, aby server okamžikem zveřejnění negativního hodnocení firmy, zakázky nebo řemeslníka nečelil sám hrozbě soudního řízení od klientů a zákazníků. "Problémem je třeba situace, kdy může chtít jedna firma poškodit druhou a Aaapoptávka.cz všechny tyto reference musí složitě prověřovat, aby služba nikoho nepoškodila," vysvětlil Matoušek. Systém nyní funguje tak, že v případě opakovaných stížností lze dodavatele služeb stáhnout z databáze.

Mafra chce server Aaapoptávka.cz propojit s webem Topkontakt.cz, který má v databázi více než 1,6 milionu firem. Poptávkový systém má být prostřednictvím praktických návodů a rad také provázán s online verzí zpravodajských deníků, které Mafra vydává. Web Aaapoptávka.cz, který začal fungovat v roce 2009, každý rok zveřejní více než 200.000 nových obchodních příležitostí.

Z dalších webů do portfolia Mafry patří personální server JobDnes.cz či realitní web Reality.iDnes.cz. Do skupiny zároveň spadá hudební televize Óčko či rádio Classic FM.

reklama