reklama
reklama

 Seznam.cz ze čtvrtka na pátek spouští novou hudební internetovou televizi, která je dostupná z domovské stránky www.seznam.cz nebo ze samostatné domény www.mixer.cz. Přesně jde o hudební server s nabídkou videoklipů, které jsou seřazeny do osmi kanálů podle nálady, ke které se hodí. Na spolupráci se internetová společnost domluvila s hudebními labely Universal Music, Sony Music, EMI, Supraphon, Championship Music a dalšími. 
 Nová služba, která nahrazuje Stream Music, je dostupná zdarma. V budoucnu Seznam plánuje další úpravy serveru Stream.cz, neboť podle generálního ředitele Seznamu Pavla Zimy českou portálovou jedničku zajímají televizní diváci. Obchodní model budou tvořit příjmy z videoreklamy, která je předběžně naplánovaná u každého 10. videoklipu, a z umisťování display reklamy na sponzorovaném pozadí. Do budoucna je v plánu také prodej konkrétních hudebních titulů jednotlivých labelů, což je podle Zimy novinka, kterou se bude Seznam učit. Zpoplatnění přístupu k serveru Seznam zatím neplánuje. 
O dramaturgii hudebního serveru se bude starat Blanka Huňáková, šéfredaktorka hudebního pořadu ČT Musicblok, která pracovala mj. na hudební TV Óčko. Kromě proma na vlastních stránkách Seznamu (na homepage bude Mixer umístěn místo kurzů), se později chystá i větší reklamní kampaň. Hudební televize Mixer.cz bude dostupná na chytrých telefonech, tabletech a v budoucnu i na chytrých TV.

Více v tištěném vydání M&M č. 18. 

reklama