Zajímavou zprávou pro inzerenty a mediální agentury je, že z publikovaných výsledků vypadl titul Profit – dříve vydávaný pod názvem „Nový Profit" (vydavatelství Empresa Media). Není tak zařazen do dat pro přípravu mediaplánů. Totéž se stalo titulu Domov (vydavatelství Časopisy pro volný čas), časopisu FHM (vydavatelství Stratosféra) nebo i Luxury Guide stejnojmenného vydavatele. Z dat pro plánoványí vypadly i tituly: Doprava a silnice, GolfDigest C&S,Snow, Trucker a Velo.

reklama
reklama

Důvodem je fakt, že zmíněné časopisy nedosáhly limitu pro zveřejnění titulu ve výsledcích výzkumu – a tím je čtenost 24 tisíc čtenářů na vydání. Jejich čtenost byla nižší.

 

 

Výsledky některých titulů byly publikovány poprvé

Čtenost některých titulů je naopak ve výzkumu uvedena nově. Jde o magazín Doma Dnes (vydavatelství Mafra) a časopis Top Class (vydavatelství RF Hobby). A jak si tyto tituly v čtenosti stojí?

Doma Dnes: půl milionu čtenářů

Středeční magazín o bydlení, zahradě a hobby - celostátní suplement Doma Dnes má čtenost 509 000 čtenářů na vydání. Doma Dnes je nedílnou součástí středečního vydání Mladé fronty Dnes od března minulého roku.

Top Class: dvacetpět tisíc

Titul Top Class - společenský magazín, který oslovuje horních deset tisíc a je orientován převážně na mužské čtenáře má čtenost 25 tisíc čtenářů na vydání.

reklama