Rádio Slovensko, první okruh Slovenského rozhlasu, se posluchačům v pondělí 6. února úderem 5. hodiny ranní přihlásilo v novém kabátě. Jednou ze změn je zvuková grafika, ta vychází z původního obalu, doplněna je o nový slogan „Rádio Slovensko: Informační rádio“, důvodem opuštění stávajícího motta „Vaše Slovensko – Vaše rádio“ je snaha o posílení informační charakteru rádia. Zvukové logo zůstává, nadále se inspiruje mottem britského veřejnoprávního BBC Radio London, dříve jej používalo i tuzemské Rádio Impuls. Jingl v úvodu hodinu vůbec poprvé obsahuje název veřejnoprávní instituce RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska).

reklama
reklama

Prezentace nového zvukového obalu Rádia Slovensko

Větší důraz na zpravodajství je reprezentován předevšm rozšířením modelu hlavní zpravodajské relace „Rádiožurnál“, ta se nově vysílá živě také o půlnoci, celkem tak posluchači naladí tento pořad pětkrát denně (v 7.00, 12.00, 18.00, 22.00 a 24.00). Největší změny přináší programové schéma Rádia Slovensko po 18. hodině, kromě Rádiožurnálu nasazuje pořad K věci (18.30), Športový magazín se posouvá na 19. hodinu a zkracuje stopáž na rovnou hodinu. Rádio Slovensko zavádí též večerní proudové vysílání „Dobrý večer, Slovensko“, hlavní náplní je počasí s meteorology, večerní téma, aktuální informace a publicistika. Od 6. února vysílá Rádio Slovensko živě non-stop (ve všední dny), program mezi půlnocí a pátou hodinou ranní vyplní „Noc na Slovensku“, jedná se opět o proudové moderované vysílání.

Kampaň na nové programové prvky Rádia Slovensko

Zelená vlna, dopravní zpravodajství Rádia Slovensko, bude posílena, nasazena je živě celých 24 hodin. Připravovat ji budou nově výhradně redaktoři dopravního zpravodajství. Úpravy se dočká i víkendový program, v neděli odstartuje například nová publicistická relace „Na ceste k samostatnosti“. Týdeník „Túto hudbu mám rád“ se přesouvá ze sobotní 14. hodiny na nedělní 10. hodinu.

Původní zvukový obal prvního okruhu Slovenského rozhlasu

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) navíc v únoru sjednotila loga všech rozhlasových stanic, výjimkou tedy není ani Rádio Slovensko. Nový logotyp používá symbolu „dvojtečky“, ta má představovat „S“ v názvu veřejnoprávní instituce. V březnu projdou rebrandem i televizní programy Jednotka a Dvojka.

Nový logotyp Rádia Slovensko

radio slovensko
reklama