AKTUALIZOVÁNO - Ve čtvrtek 12. ledna představilo rádio Evropa 2 inovovaný program, beze změny zůstává prakticky jen Ranní show (6-9) a podvečerní blok na přání „Vyber si na maximum“, resp. hitparáda T-Music Chart (18-20). Pavel Cejnar se přesouvá z odpoledního bloku do Afterparty (9-12 hodin), kromě „maXXima muziky" slibuje rubriku Flashback (komentované hity z 90. let) a Školu Beatboxu (s Nastym a en.dru), v druhé rubrice každý všední den v 9.30 oba průvodci předvádí libovolné zvuky na přání posluchačů. Pavel Cejnar byl v minulosti vůbec prvním průvodcem pořadu Afterparty, do programu se vrací po 7 letech.

Každý všední den od pondělí do pátku nadále posluchači Evropy 2 uslyší v čase 12-15 blok s Ivou Vavřínovou, po jejím boku stane nová posila – Zora Kepková, znají ji i diváci Snídaně s Novou, kterou moderuje s kolegou Tomášem Krejčířem. Libor Bouček se stěhuje na odpolední čas 15-18, jeho blok „Refresh Libora Boučka“ slibuje aktuality ze světa showbyznysu a životního stylu. „I odpolední drive přináší novou rubriku. Liborovo alter ego bludný Londýňan Brit Püt každý den řeší strasti spojené s životem cizince žijícího v Čechách, popisuje vtipné momenty vycházející z rozdílnosti kultur a z jazykové bariéry. Stejně tak jako dopoledne, tak i odpoledne oživí vysílání návrat do devadesátek v rubrice Flashback,“ doplnila Jitka Augustinová, ředitelka rádia Evropa 2, náplň odpoledního vysílání.

Evropa 2 promovala novinky tajemným teaserem, který odpočítával do 9. hodiny dopolední dne 12. ledna 2012. 

reklama
reklama

Středeční osmá hodina večerní představí na Evropě 2 novou večerní show „Rebelie Tobiho a Vladimíra“. Týdeník slibuje „neřízenou střelu“ - dvojici Tobiho a Vladimíra, oba jsou spjati s pořadem pro mládež Sabotáž, který sledovali diváci na ČT2. Večerní show Evropy 2 naladí posluchači v premiéře každou středu, v repríze potom v neděli vždy od 20.00. „Jak už název napovídá, půjde o dvouhodinovou show dvou neřízených střel Davida Tobiáše a Vladimíra Skórky se spoustou vtipných postřehů. Součástí každého všednodenního večera bude rubrika Bravíčko, taková vztahová poradna s hodně velkým nadhledem,“ komentuje s úsměvem Jitka Augustinová. Rubrika Bravíčko doplní také vysílání Vyber si na maXXimum a večerní nemoderovaný proud.

Změn dozná i víkendové vysílání Evropy 2. Ranní vysílání dosud obstarával Nasty (alias Petr Cerha) v čase 6-10, nyní do bloku 8-12 přizval kolegu en.dru (alias Ondřej Havlík), ten chystá dětský soutěžní pořad Za školou a je členem hudební formace Mako Mako, jež se účastnila prvního ročního soutěže Česko Slovensko má talent. Proud hudby doplní rubrika Škola BeatboXXu. Odpoledním proudem hudby provází o víkendech nadále Martin Hovorka (12-15) a Ondra Vodný (15-18). Sobotnímu večernímu tanečnímu setu Dance Exxtravaganza (22.00 – 04.00) bude nově předcházet Warm-up Dance Exxtravaganzy (20.00 - 22.00), jedná se o nemoderované pásmo tanečních hitů.

Self-promotion na Afterparty s Pavlem Cejnarem

Zpravodajský tým Evropy 2 doplňuje nová posila - Kateřina Černá, doplňuje kolegyně Lucii Šilhánovou (zprávy v Ranní show) a Markétu Ježkovou (denní zprávy), na starosti má regionální zpravodajství z České republiky.

Novinky ve vysílání ovšem nejsou jediným překvapením Evropy 2, už 1. února spouští další tematicky zaměřený stream, hudební webrádio bude hrát výhradně zamilované hity a to u příležitosti svátku všech zamilovaných - svatého Valentýna. Se spuštěním nového programového schématu inovovala Evropa 2 i facebookový profil http://www.facebook.com/evropa2.cz, představila zde nový koncept profilových obrázků a spustila intro s aktivním přehrávačem a to včetně odkazů do webových rádií Evropy 2.

Program upravila také slovenská Europa 2, na začátku ledna představila novou sestavu ranní show ZOO ráno. Rovněž v odpoledním vysílání ladí posluchači nový pořad - Detoxx. Náplní je zejména muzika, tu doplňují rubriky Čo to máš? (moderátoři odpovídají na otázky posluchačů) či Karma štýl (posluchači se svěřují se svými špatnými skutky).

e2 teaser 12 1 2012
reklama